Зниження екологічних норм при ввезенні вантажівок Євро 3: чому цей Закон не працюватиме

До останнього часу для імпортних легковиків діяв екологічний стандарт не менше “Євро-2”, а на всі інші категорії моторних транспортних засобів – “Євро-5”. Закон, ухвалений у травні, знижує цей стандарт до рівня Євро-3. Насправді це автомобілі, зроблені після 1999 року. До списку увійшли майже всі категорії комерційного транспорту, за винятком сідельних тягачів. А саме такі коди товарних позицій відповідно до УКТ ЗЕД:

– 8702 – автобуси;
– 8704 – вантажівки (всі види масою як до 3,5 тонн, так і понад);
– 8705 – спецтехніка (автокрани, бетонозмішувачі, тощо).

Проте закон містить значну кількість умов та обмежень, що істотно звужують його дію та майже повністю нівелюють.

Тільки для юридичних осіб

Дія закону поширюється лише на юридичних осіб. Фізичні особи, включно з підприємцями, не зможуть скористатися законом.

Тільки для власного використання

Використання транспортного засобу, завезеного за новими умовами, допускається лише для власного користування цими юридичними особами. Простими словами, авто необхідно ввозити і реєструвати в сервісному центрі на ту саму компанію.

Продавати не можна 3 роки

Відчуження автомобілів, що ввозяться за новим законом, заборонено протягом 1095 днів із дня першої державної реєстрації. А це три роки, за які вже й так не новий транспортний засіб може вичерпати свій ресурс.

Скористатися послугами посередників заборонено

Компаніям, які займаються торгівлею транспортними засобами, неможливо буде привезти авто та продати його іншій особі. Це створить додаткові проблеми і ще більше звузить коло тих, хто бажатиме придбати за кордоном авто.

Акцизний податок залишається

Чиннe сьогодні “нульовe” розмитнення поширюється виключно на фізичних осіб. Юридичним особам, для яких діятиме стандарт Євро-3, податки доведеться сплачувати у повному обсязі.Джерело auto.24tv.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти