Що робити, якщо електромобіль не стартує після простою

Мало хто знає, але в електричних схемах електромобілів та гібридів є кілька слабких місць, які можуть підвести власника під час тривалого простою машини, йдеться в матеріалі Авто24.

Якщо ви прийшли до вашого електромобіля, а він або відмовляється заряджатися, або не хоче прокидатися після заряджання, то причина може заключатися в наступному:

Повне розрядження 12-вольтної батареї (від якої працюють панель приладів, фари, поворотники, склоочисники, тощо);

Повне розрядження високовольтної (тягової) батареї;

Пошкодження проводки – осколками під час обстрілу, зловмисниками, гризунами;

Відмова високовольтного вимикача-контактора.

Для початку перевірте, чи справний зарядний пристрій. Можливо його було пошкоджено за час вашої відсутності і саме тому батарея не заряджається;

Перевірте ступінь зарядженості 12-вольтної батареї. Напругу цього невеликого акумулятора просто виміряти звичайним побутовим тестером. Якщо напруга менша за 12,0 вольт – спробуйте зарядити, відключивши від бортової мережі її, або замініть завідомо справною.

Спробуйте ще раз зарядити тягову батарею – “повільною” зарядкою (якщо перша спроба була за допомогою “швидкої” зарядки).

Роздивіться видимі частини джгутів проводки. Пошкоджену ізоляцію можна тимчасово відновити за допомогою багатьох шарів ізоляційної стрічки. Але якщо йдеться про пошкоджену ізоляцію силових дротів (товстих, зазвичай оранжевого кольору), то перш за все краще предметно порадитися з професіоналами.

Перебиті осколками дроти можна спробувати з’єднати та ретельно заізолювати. Перебиті силові – тобто високовольтні – дроти треба замінити новими, ремонтувати їх не можна.
Контакти високовольтного розмикача (контактора) на немолодій машині можуть окислитися за час бездіяльності. Цей вузол ремонту не підлягає, його можна лише замінити.

Найсумніше з усього, що може статися з електромобілем під час тривалого простою – глибокий розряд тягової батареї. Він може призвести до того, що машина відмовляться, як то кажуть, “приймати” заряд. Іноді цю проблему можна вилікувати зарядженням малими токами. Такою методикою володіють у спеціалізованих майстернях.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти