Водіям розповіли, як підготувати автомобіль до дальньої поїздки

Подорож автомобілем українськими дорогами може принести не лише задоволення, а й проблеми. Тому перед поїздкою слід ретельно підготувати автомобіль та обладнання для нього.

1. Рівень і якість технічних рідин.

Перед поїздкою обов’язково слід перевірити стан мастила, антифризу і гальмівної рідини. Насамперед варто виміряти їх рівень та пересвідчитись, що він достатній. До того ж, якщо кількість тієї чи іншої рідини в авто зменшується надто швидко, це сигнал для того, щоб заїхати в автосервіс та усунути причину несправності. В іншому випадку є ризик, що проблема застане водія в дорозі.
Крім того, краще запастись додатковою каністрою з моторним мастилом та
іншими робочими рідинами. Їх можна придбати на АЗС чи СТО або ж замовити в
онлайні, щоб заощадити час.

2. Справність двигуна та акумулятора.

За кілька тижнів
до поїздки бажано провести діагностику двигуна на наявність неполадок чи погрішностей. Також важливо перевірити акумулятор і підзарядити його за необхідності. Можна перевірити як самостійно, так і за допомогою спеціаліста.

3. Діагностика підвіски та гальмівної системи.

Дорожні умови не завжди є ідеальними, тим паче, коли частина автошляхів постраждала від бойових дій. Тож перед подорожжю на далеку дистанцію важливо заїхати на СТО та перевірити стан підвіски, а також справність гальмівних колодок і дисків.

4. Розвал-сходження.

Дану процедуру рекомендують проводити регулярно: кожні 10-15 тис. км на вітчизняних авто і до 30 тис. км на іномарках. Також показання для того, щоб зробити розвал-сходження — недавній ремонт ходової частини, зміна кліренсу авто, погіршення самоповороту керма на виході з повороту та зниження стабілізації під час руху. У результаті діагностики вдасться підвищити стійкість і керованість автомобіля, а також знизити рівень зносу шин і збільшити економію палива.

5. Світлові прибори і електрика.

Справність та належна робота всіх світлових приборів дуже важлива в далекій поїздці. Якщо давно не міняли лампи у фарах, то перед від’їздом — влучний момент це зробити. Так вони точно не перегорять, та й світло стане яскравішим. Якщо немає потреби міняти — слід взяти кілька про запас.

6. Перевірка коліс.

Належний стан коліс — один із найважливіших факторів безпечної подорожі. Перед тим, як вирушати в дорогу, на шиномонтажі варто перевірити, чи не криві колісні диски, при потребі вирівняти і відбалансувати колеса, перевірити тиск у шинах. Також важливо звернути увагу на стан покришок: чи немає порізів, випуклостей, пошкоджень, чи не стертий протектор.

7. Справність системи кондиціонування.

Подорож у літню пору може бути
нестерпною без справної роботи кондиціонера, тож перевірка стану системи
кондиціонування — теж важливий пункт під час підготовки до далекої дороги.

8. Підготовка салону авто.

Тут незайвим буде перевірити справність ременів безпеки, за необхідності обладнати машину автокріслом, перевірити справність усіх замків.Джерело olx.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти