Від штрафу рятує лише суд: водіям розповіли про популярну помилку поліції

Як відомо, є цілий перелік речей, які водії в Україні мають мати в автомобілі. До таких, зокрема, належить вогнегасник, без якого експлуатація транспортного засобу заборонена.

Поліція останнім часом активно цікавиться наявністю у водіїв цього атрибуту та, як правило, масово штрафує їх за його відсутність чи несправність. Правоохоронці керуються ч.1 ст. 121 КУпАП, кваліфікуючи це як технічну несправність автомобіля. Штраф за цією нормою становить 340 гривень. У січні 2023 року у Дніпрі патрульні за тією ж схемою притягли до адміністративної відповідальності місцевого жителя на автомобілі BMW 3181. Чоловік вирішив оскаржити дії поліції.

Суд першої інстанції ухвалив важливе рішення, вказавши поліції, що відсутність вогнегасника в автомобілі не можна кваліфікувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП, а отже, і штрафувати водія. Поліцейські подали апеляцію, але й там отримали відмову. Встановлено, що таке порушення слід розглядати за ст. 125 КУпАП, яка передбачає лише попередження.

Зазначається, що після винесення ухвали поліцією у водія є всього 10 днів на оскарження штрафу. Якщо водій вчасно не звернеться до суду, то нестиме незаконне покарання.

Джерело today.ua
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти