8 речей, які кожен водій повинен перевірити в автомобілі до настання зими

З настанням холодів водіння на зимових дорогах стає значно складнішим та небезпечнішим. Мінусові температури, сніг та ожеледиця вимагають від водіїв підвищеної уваги та готовності. Однак з правильною підготовкою автомобіля можна зменшити ризики і зробити керування більш безпечним. OBOZ.UA надав корисні поради від автомобільних експертів, які допоможуть вам підготувати свою машину до зими.

Стан шин: Правильні шини на зиму – запорука безпеки. Впевніться, що у вас встановлена зимова гума з адекватним протектором. Перевірте глибину протектора – вона повинна бути не менше 2,5 мм. Регулярно стежте за тиском у шинах, оскільки холодна погода може спричинити його падіння.

Акумулятор: Взимку акумулятор працює гірше, і він може розряджатися швидше. Перевірте стан і замініть акумулятор, якщо він надто старий або неефективний.

Антифриз: Важливий для запобігання замерзанню системи охолодження двигуна. Переконайтеся, що бак для антифризу сповнений.

Стан склоочисників: Взимку чисті та справні склоочисники необхідні для забезпечення гарної видимості на дорозі. Замініть старі склоочисники та використовуйте зимову рідину для омивання, щоб запобігти замерзанню.

Прилади освітлення: В умовах зниженої видимості важливо, щоб усі ліхтарі на автомобілі були справними. Перевірте їх перед настанням зими та замініть зламані лампочки.

Правильне мастило: Спеціальна рідина для зимових умов допоможе вашому двигуну працювати більш ефективно. Переконайтеся, що рівень мастила знаходиться в межах норми і використовуйте зимову рідину, яка не замерзає при низьких температурах.

Стан гальм: Гальма відіграють важливу роль на слизькій дорозі. Перевірте гальмівні диски на знос або іржу. Якщо щось викликає сумніви, зверніться до механіка.

Набір готовності до зими: В автомобілі завжди має бути набір предметів, які можуть знадобитися в екстремальних ситуаціях. Це включає ліхтарик, лопату для снігу, базову аптечку, інструменти для видалення льоду, жилет зі світловідбиваючими елементами та теплу ковдру. Розгляньте також можливість придбання підсилювача акумулятора.

Підготовка автомобіля до зими не тільки підвищить вашу безпеку на дорозі, а й продовжить термін служби вашого автомобіля. Дотримуючись цих порад, ви зможете уникнути неприємних ситуацій і насолоджуватися зимовою їздою.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти