Техогляд 2023: кому з водіїв доведеться заплатити найбільше

Технічний огляд автомобілів – важлива процедура, яка забезпечує безпеку та надійність на дорогах. Вона відіграє важливу роль та допомагає виявити технічні несправності та дефекти, які можуть спричинити аварії.

При цьому в Україні техогляд не обов’язковий для всіх транспортних засобів. Якщо ви не використовуєте легкове авто в комерційних цілях для таксі і не перевозите в ньому небезпечні вантажі, вам не потрібно проходити процедуру. Те саме стосується вантажних автомобілів вагою до 3,5 тонн. В інших випадках з автобусами, великовантажниками, таксі, колісними тракторами та спецтранспортом – техогляд обов’язковий. Для кожної категорії передбачено свою періодичність проходження процедури.

Здійснює технічний огляд транспортних засобів сертифікована урядом компанія. Вона ж встановлює ціни на техогляд, які можуть змінюватись в залежності від регіону. Для легкових автомобілів це коштуватиме від 1120 гривень. Власники автобусів до 5 тонн заплатять від 1260 гривень, понад 5 тонн – від 1344 гривень. Для вантажівок до 12 тонн ціна стартує від 1260 гривень. У разі техогляду причепів ціни становлять від 1 120 гривень (до 3,5 тонн), від 1 200 гривень (від 3,5 до 10 тонн) та 1 322 гривень (понад 10 тонн).

Найбільше в Україні за техогляд заплатять власники вантажівок вагою понад 12 тонн. Ця послуга для них коштуватиме 14 40 гривень.

Джерело Апостроф
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти