Названо 7 “заповідей” водія з дітьми: автомобіль — не іграшка

Під час поїздки в автомобілі діти схильні до різних небезпек, і забезпечення їх безпеки повинно бути пріоритетом для батьків і водіїв. Діти, через свою непосидючість та незалежність, можуть бути більш уразливими при аваріях і навіть у звичайних ситуаціях в автомобілі. Експерти Gazeta.ua поділилися головними правилами та порадами, які допоможуть забезпечити безпеку дітей в автомобілі. Їх можна сміливо назвати 7 “заповідей” водія з дітьми.

1. Дитяче автокрісло
Використання дитячого автокрісла є одним із найважливіших аспектів забезпечення безпеки дітей в автомобілі. Дитяче автокрісло захищає дитину від травм та утримує її на місці у разі різкого гальмування або аварії. Важливо вибирати правильне автокрісло в залежності від віку та ваги дитини, а також правильно його встановлювати та пристібати.

2. Заборонено стояти під час руху
Навіть за звичайного руху в автомобілі, дітям заборонено стояти в салоні. У разі різкого гальмування або аварії, дитина може серйозно травмуватися, вдарившись об деталі інтер’єру. Завжди забезпечуйте дітей надійним кріслом чи ременями безпеки.

3. Не висовуватись з вікна
Спостереження за навколишніми пейзажами під час руху може бути цікавим для дітей, але висуватись із вікна небезпечно. Дитина може зазнати удару гілкою або іншими об’єктами, а також травмуватися, вдарившись об раму вікна у разі раптового маневру. Слідкуйте, щоб вікна були зачинені, і діти були безпечно пристебнуті.

4. Не грати з обладнанням автомобіля
Дітям слід утримуватись від ігор з обладнанням автомобіля на ходу. Тикання та смикання ручками та кнопками може призвести до небажаних наслідків, включаючи відкриття дверей під час руху. Завжди приділяйте увагу тому, щоб дитина не могла грати з елементами керування автомобілем.

5. Запобігання захитування
Деякі діти можуть страждати від захитування під час поїздок. Щоб запобігти цьому, дайте їм дивитися у вікно замість читати книги або дивитися на смартфон. Для дітей, схильних до захитування, є кілька засобів, такі як спеціальні серветки та цікаві ігри, щоб відволікти їх під час поїздки.

6. Не розкидати предмети
Звичка дитини розкидати предмети у салоні автомобіля може бути небезпечною. Один ненароком кинутий предмет може відволікти водія і спричинити аварію. Навчіть дітей тримати предмети добре і не кидати їх довкола себе.

7. Не переміщатися у салоні
Заборонено давати дітям пересуватися із задньої частини салону у передню на ходу. Рухливість дітей під час руху може відволікти водія та створити небезпечну ситуацію на дорозі. Завжди забезпечуйте дітей надійними засобами фіксації та стежте, щоб вони не могли переходити до передньої частини автомобіля.

Дотримання цих простих правил та рекомендацій допоможе забезпечити безпеку дітей в автомобілі та зробити поїздку комфортною та безпечною для всіх пасажирів. Пам’ятайте, що безпека дітей – це спільна турбота та відповідальність водіїв та батьків.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти