Штраф більший, ніж за п’яну їзду: чому водіям заборонено пити алкоголь після ДТП

Практично кожен водій в Україні знає, що сідати керувати автомобілем п’яним або пити за кермом суворо заборонено законом. За це передбачені величезні штрафи і беззастережне позбавлення прав. Але іноді водіїв можуть покарати навіть за вживання алкоголю вже після того, як вони припинили керувати транспортним засобом. Причому стягнення може бути навіть вищим, ніж за п’яну їзду.

Юристи попереджають автомобілістів про неприпустимість “прийняття на груди” після ДТП. Деякі водії, зазнавши чималого стресу внаслідок аварії, можуть спокуситися випивкою, щоб розслабитися і зняти напругу. Але це найгірше рішення, яке тільки можна прийняти, адже закон прямо забороняє водіям вживати спиртне, потрапивши в аварію.

Ч.4 ст.130 КУпАП дозволяє покарати за це автомобілістів суворіше, ніж за безпосередньо нетверезе водіння. Якщо останнє карається штрафом у 17 000 гривень і роком без прав, то стягнення за розпивання алкоголю після ДТП удвічі вищі, а термін позбавлення прав становить уже три роки.

Скільки конкретно не можна пити алкоголь після аварії, в законі не зазначено. Зазначається, що робити це не можна до приїзду поліції. Вважається, що такими діями водій намагається ввести правоохоронні органи в оману і заважає встановленню істини у справі. Вочевидь, причиною запровадження такої суворої відповідальності стали часті випадки, коли нетверезі водії намагалися уникнути відповідальності за п’яну ДТП, переконуючи поліцейських у тому, що алкоголь у їхньому організмі з’явився вже після аварії.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти