Коли водієві заборонено обганяти інші авто і яке за це покарання

Обгін інших автівок є одним із найпоширеніших маневрів на дорозі, тому важливо знати, як правильно його здійснювати, щоб не створювати аварійної обстановки та не нарватися на штраф. Зокрема, водіям слід знати про ситуації, коли виконувати обгін категорично заборонено.

Насамперед, перш ніж починати маневр, автомобіліст зобов’язаний переконатися в тому, що обгін не почала виконувати машина ззаду або транспорт, який він зібрався обганяти. Також слід упевнитися в тому, що на близькій відстані на смузі зустрічного руху немає інших учасників руху.

Після закінчення обгону потрібно негайно повернутися на свою смугу, щоб не створювати перешкоди. У процесі обгону можна залишатися на зустрічній смузі, якщо потрібно здійснити ще один обгін. Однак робити це дозволяється, якщо на смузі поблизу немає інших учасників руху. Крім того, водіям заборонено спеціально створювати перешкоди для обгону або “підрізати” інші машини. Якщо ви не можете здійснити обгін, потрібно триматися якомога правіше і за необхідності зупинитися на узбіччі, щоб пропустити транспорт, що їде позаду.

Коли заборонено обгін:
– на перехрестях;
– на залізничних переїздах і менш ніж за 100 метрів від них;
– менш ніж за 50 метрів до пішохідних переходів під час їзди в населеному пункті, за їхніми межами не можна обганяти транспорт менш ніж за 100 метрів від переходів;
– при закінченні підйому, при їзді по мостах, естакадах і шляхопроводах, у тунелях, на крутих поворотах і ділянках дороги, де обмежений огляд;
– якщо інший учасник руху вже почав обгін або об’їзд;
– якщо є дві або більше смуги руху в один бік;
– під час руху позаду колони з увімкненими проблисковими маячками синього або червоного кольору.

Недотримання встановлених правил обгону загрожує водієві штрафом у розмірі 510 гривень.

Джерело novyny.pro
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти