Коли потрібно міняти моторну оливу в автомобілі: 5 явних ознак, що настав час це зробити

Заміна моторної оливи в автомобілі є найважливішим елементом технічного обслуговування будь-якого автомобіля з ДВЗ. Здійснюється вона регулярно кожні 5000 – 10 000 кілометрів, проте бувають випадки, коли мастило слід замінити раніше покладеного терміну. Як правило, це пов’язано з такими проблемами як витік мастила або втрата ним своїх якостей. На це зазвичай вказують зовнішні ознаки. 5 найбільш типових з них назвали експерти SlashGear.

Сигнальні лампочки на приладовій панелі: Контрольна лампа тиску мастила може спалахнути на приладовій панелі, вказуючи на низький рівень мастила. Це важливий індикатор, який необхідно уважно відстежувати, оскільки нестача оливи може призвести до серйозних пошкоджень двигуна.

Перегрів двигуна: Якщо оливи недостатньо для тепловідведення, двигун може почати перегріватися. Ознаки перегріву включають дим з моторного відсіку, дивні звуки і зниження продуктивності двигуна. Перегрів може призвести до серйозних пошкоджень, тому важливо негайно реагувати на цю ознаку.

Запах горілої оливи: Витік оливи може спричинити запах горілої оливи в салоні автомобіля. Це вказує на необхідність перевірити рівень оливи та виправити витік, щоб уникнути додаткових проблем.

Падіння продуктивності: Недостатня кількість оливи може призвести до збільшення тертя в двигуні, що знижує продуктивність автомобіля. Симптоми можуть включати утруднений розгін і погіршення паливної економічності.

Дивні звуки з двигуна: Недостатнє змащування може викликати дивні звуки з двигуна, такі як скрегіт, брязкіт або удари. Ці звуки можуть вказувати на серйозні проблеми всередині двигуна, спричинені нестачею оливи.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти