Негайно зупиніть машину, якщо чуєте цей звук: механік дав важливу пораду водіям

Відомий автоблогер Скотті Кілмер із 56-річним досвідом роботи механіком звернувся до водіїв із важливим попередженням, яке стосується безпеки руху та експлуатації гальмівної системи автомобіля. Зокрема, експерт назвав автомобілістам один звук, почувши який вони повинні негайно зупинити машину і заглушити двигун.

Гучний скребучий звук спереду або ззаду свого автомобіля, як стверджує Скотті, може попереджати про повне зношення гальмівних колодок. Це означає, що гальмівний супорт почав тертися об гальмівний диск. Таке явище небезпечне не тільки зниженням ефективності гальмування, а й ризиком пошкодити гальмівний диск. Ремонт такої несправності може обійтися власнику авто в цілий статок.

Чому важливо негайно зупинити машину?
Кілмер наголошує, що негайна реакція на ці звуки вкрай важлива. Продовження руху зі зношеними гальмівними колодками може призвести до:

Повної відмови гальм: Коли металеві частини починають тертися одна об одну, ефективність гальмування значно знижується, що збільшує ризик аварії.

Пошкодження гальмівного диска: Метал на метал створює сильне тертя, що може призвести до пошкодження гальмівного диска. У результаті заміна дисків стане необхідною, що збільшить витрати на ремонт.

Підвищення ризику ДТП: Зниження ефективності гальм збільшує ймовірність аварійної ситуації на дорозі, особливо в умовах інтенсивного руху.

Крім гучного скребучого звуку, тихий скрипучий звук також може слугувати попередженням про проблеми в гальмівній системі. Такий звук часто вказує на початковий знос гальмівних колодок і вимагає негайного звернення до механіка для діагностики та ремонту.

Важливість регулярної перевірки гальмівної системи
Механік наголошує на важливості регулярної перевірки гальмівних колодок у рамках техобслуговування автомобіля. Регулярні огляди дають змогу виявити проблеми на ранніх стадіях і запобігти їхньому посиленню. Ось кілька порад щодо догляду за гальмівною системою:

Планові огляди: Перевіряйте стан гальмівних колодок кожні 10 000 – 15 000 км пробігу або в рамках кожної планової заміни оливи.

Заміна гальмівних колодок: Своєчасно замінюйте гальмівні колодки, коли їхня товщина стає меншою за 3-4 мм.

Контроль гальмівної рідини: Перевіряйте рівень і стан гальмівної рідини. Вона має бути прозорою і перебувати на рекомендованому рівні.

Прослуховування звуків: Звертайте увагу на будь-які незвичні звуки під час гальмування і негайно реагуйте на них.

Джерело Express
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти