Що робити, якщо машина почала тонути: 5 кроків, які рятують життя

Мало хто замислюється про те, як бути, якщо ти опинився в автомобілі, що тоне, адже вважається, що такі ситуації трапляються рідко. Водночас, коли це дійсно виявляється потрібно, майже ніхто не знає, як діяти правильно. Багато в чому через паніку і шок, які потрібно спробувати подолати насамперед. Експерти видання Telegraf виокремили ще 5 кроків, які мають знати всі водії, адже вони без перебільшення можуть врятувати їхні життя.

1. Зберігайте спокій і оцініть ситуацію
Необхідно тверезо оцінити своє становище – глибину водойми, ступінь пошкодження авто, можливі шляхи виходу для себе і пасажирів.

2. Дійте швидко
Опинившись у глибокій водоймі, будь-який автомобіль може потонути і піти на небезпечну глибину за лічені хвилини. Перші 30-120 секунд є найбільш вирішальними, оскільки саме цей час машина все ще перебуває на поверхні і дає змогу максимально швидко та легко вибратися назовні.

3. Відкрийте вікна
Поки працюють електричні склопідйомники, потрібно відкрити вікна. Коли машина опиниться на глибині, зробити це буде вкрай складно. Якщо час втрачено, використовуйте будь-який твердий предмет, щоб розбити вікно.

4. Розбийте бічне скло
Усі спроби розбити лобове скло потрібно полишити одразу ж – воно вкрите спеціальною захисною плівкою, яка захищає його від пошкоджень. Бічне скло також виконано зі спеціального загартованого скла, тому розбити його також непросто, але зробити це все одно можна. Найкраще бити об кут.

5. Випливайте на поверхню
Після розбиття або опускання скла в машину потік води. До цього потрібно бути готовим заздалегідь. Після того, як ви впораєтеся з тиском, потрібно вибратися через вікно назовні і плисти до поверхні. Якщо ви дезорієнтовані і не розумієте, куди плисти, слідуйте за бульбашками повітря, які піднімаються вгору до поверхні.

Якщо в машині є діти, їм потрібно допомогти відстебнути ремені безпеки і заспокоїти, пояснивши план дій. Старші діти можуть покинути машину через заднє скло. Якщо дитина надто маленька, її потрібно взяти на руки і вибиратися разом із нею.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти