Як правильно зупинити автомобіль на вимогу поліцейського, щоб не отримати штраф

Зупинка автомобіля поліцією – ситуація, від якої не застрахований жоден водій. Навіть, якщо ретельно дотримуєтеся всіх Правил дорожнього руху (ПДР) і не порушуєте закон, є ймовірність, що рано чи пізно доведеться зустрітися з патрульними віч-на-віч. Саме тому кожен автомобіліст має бути до подібного готовим, насамперед знати, як правильно зупинити машину, щоб уже за це не отримати штраф.

Законом встановлено, що після отримання сигналу від поліцейського про зупинку, водій повинен активувати покажчик повороту, а потім з’їхати на узбіччя і ввімкнути аварійну сигналізацію. Патрульний може вимагати зупинитися в конкретному місці, але важливо пам’ятати, що іноді робити це прямо забороняють ПДР. Наприклад, на пішохідних переходах і перехрестях, а також ближче 10 метрів від них. Дії поліцейського можуть бути провокаційними, щоб змусити вас порушити правила. Тому, незважаючи на вказівки поліції, краще переконатися, що ваша зупинка в конкретному місці не є порушенням. В іншому разі краще проїхати трохи далі, щоб у патрульних не було підстав для штрафу.

Юристи звертають увагу, що поліцейські уважно стежать за виконанням водіями процедури зупинки транспортного засобу. Часто таким чином вони знаходять підстави для штрафу, навіть якщо до зупинки їх не було.

Джерело Дорожній адвокат
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти