До 12 років в’язниці: українським водіям нагадали про важливу заборону на період війни

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україні було запроваджено воєнний стан, який приніс із собою цілу низку обмежень для громадян. Винятком не стали й автомобілісти, багато з яких навіть не підозрюють, що порушують закон. Зокрема, юристи і силовики застерігають водіїв від деяких дій, які загрожують серйозними наслідками, аж до тюремного терміну.

Так, співробітники СБУ звертають увагу, що на період війни автомобілістам краще обмежити використання автомобільних відеореєстраторів. Сам факт зйомки навколишнього оточення в Україні не заборонений, але до водія можуть виникнути запитання у правоохоронців у зв’язку із загрозою фіксації місць дислокації та маршрутів проходження військових.

Якщо ж надалі виявиться, що громадянин опублікував фото або відео з реєстратора із зазначеними відомостями або безпосередньо передав росіянам, на нього чекає кримінальна відповідальність за статтею 114-2 Кримінального кодексу. Якщо водія визнають винним, йому загрожує до 12 років в’язниці.

Причому в СБУ також зазначають, що російські спецслужби можуть отримувати інформацію з відеореєстраторів українців навіть без їхнього відома. Таким чином, звичайний автомобіліст може потрапити в халепу, навіть про це не підозрюючи.

Джерело ua.news
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти