Як в Україні карають водіїв за перегорілу лампочку освітлення номерів

Водіння автомобіля передбачає дотримання безлічі правил дорожнього руху, включно з вимогами до освітлення номерних знаків. Номерні знаки необхідні для швидкої і точної ідентифікації транспортного засобу, особливо в умовах недостатньої видимості. В Україні за недотримання цих вимог передбачено штрафи і навіть можливість позбавлення права керування транспортним засобом.

Вимоги до освітлення номерних знаків
Згідно з ПДР України, кожен автомобіль має бути обладнаний хоча б одним джерелом освітлення для номерних знаків. Це необхідно для того, щоб номерні знаки було видно в темний час доби або в умовах недостатньої видимості. Важливо, щоб хоча б одна лампа освітлювала номерні знаки так, щоб вони залишалися читабельними з відстані до 20 метрів.

Можливість експлуатації автомобіля з несправними лампами
В Україні заборонено їздити на автомобілі з неосвітленими номерними знаками в темний час доби або в умовах недостатньої видимості. Це стосується і тих випадків, коли підсвічування є, але воно не забезпечує достатньої видимості номерного знака.

Штрафи за порушення правил освітлення номерних знаків
За керування транспортним засобом з несправними лампами освітлення номерних знаків у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості передбачено штраф у розмірі 1190 грн. За повторне порушення протягом року сума штрафу залишається такою самою.

Обов’язки водія та винятки
Водії зобов’язані перевіряти справність усіх систем свого транспортного засобу перед кожною поїздкою, включно з освітленням номерних знаків. Однак, водія не можуть покарати, якщо лампи вийшли з ладу в дорозі, оскільки цю поломку важко помітити під час руху.

У разі виявлення несправності під час поїздки, водієві необхідно усунути несправність на місці або вирушити до місця стоянки чи ремонту, увімкнувши світлову аварійну сигналізацію. Це дає змогу уникнути покарання за недотримання правил освітлення номерних знаків.

Джерело Новини Pro
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти