Моторна олива піниться після доливання: водіям пояснили, чому так відбувається

Не секрет, що моторне мастило в будь-якому автомобілі є звичайним витратним матеріалом, який також поступово розтрачується в процесі експлуатації автомобіля. У зв’язку з цим доливання оливи є необхідністю. Однак після цієї процедури деякі водії спостерігають дивний процес, коли олива починає спінюватися. Відбуватися це може через низку причин, які допомагають уникнути серйозних проблем із двигуном. Експерти виділяють 5 таких типових причин.

1. Перелив оливи понад норму
Однією з найпоширеніших причин спінювання моторного масла є його перелив. Коли рівень оливи в картері перевищує допустиму норму, колінвал двигуна може частково занурюватися в оливу. Під час запуску двигуна колінвал починає перемішувати оливу, що призводить до її спінювання. Піна потім починає поширюватися по всьому двигуну, заповнюючи вільні порожнини і потенційно спричиняючи проблеми з змащенням і охолодженням.

Як уникнути:

Перевірка рівня оливи: Регулярно перевіряйте рівень оливи за допомогою щупа і додавайте оливу тільки до позначки максимуму.

Дотримання рекомендацій виробника: Завжди дотримуйтеся рекомендацій виробника щодо кількості оливи, що заливається.

2. Використання невідповідної оливи
Друга поширена причина спінювання оливи пов’язана з використанням невідповідного продукту під час доливання. Оливи різних виробників і навіть різні лінійки одного виробника можуть мати різні присадки і хімічні склади. Під час змішування різних олив їхні компоненти можуть реагувати один з одним, що також призводить до спінювання.

Як уникнути:

Використання ідентичної оливи: Для доливання краще використовувати оливу, ідентичну тій, яку вже залито в двигун. В ідеалі це має бути олива того ж виробника і тієї ж лінійки.

Читання технічної документації: Ознайомтеся з рекомендаціями щодо використання оливи в технічній документації вашого автомобіля. Це допоможе уникнути використання невідповідних продуктів.

3. Присутність повітря в системі змащення
Іноді проблема може виникати через потрапляння повітря в систему змащення двигуна. Це може бути пов’язано з неправильною установкою масляного фільтра, пошкодженням ущільнень або іншими проблемами, які призводять до проникнення повітря в систему.

Як уникнути:

Правильна установка масляного фільтра: Переконайтеся, що масляний фільтр встановлений правильно і не має пошкоджень.

Регулярне технічне обслуговування: Регулярне обслуговування автомобіля допомагає виявити та усунути проблеми з ущільненнями та іншими компонентами системи змащення.

4. Проблеми з вентиляцією картера
Несправна вентиляція картера може також призводити до спінювання оливи. Якщо система вентиляції не працює належним чином, тиск усередині картера може збільшуватися, що сприяє проникненню повітря в оливу.

Як уникнути:

Перевірка системи вентиляції: Переконайтеся, що система вентиляції картера функціонує коректно і не має засмічень або пошкоджень.

Своєчасна заміна вентиляційних фільтрів: Замінюйте вентиляційні фільтри відповідно до рекомендацій виробника.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти