Заборона дизельних авто: назвали причини та наслідки ухвалення нового закону

Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №8172, який, серед іншого, вводить відкладену заборону на використання в Україні автомобілів на дизельному паливі. Обмеження торкнуться насамперед громадського транспорту, але це також матиме далекосяжні наслідки.

Зазначається, що вже з 2036 року в Україні не можна буде використовувати у сфері регулярних пасажироперевезень дизельні або бензинові автомобілі. У містах зможуть курсувати тільки автобуси-електрокари, а також водневий або газовий транспорт. Таке рішення ухвалено для переходу до більш екологічно чистих транспортних рішень.

Перехід здійснюватиметься поетапно. До 2030 року кількість електричного громадського транспорту в українських містах має збільшитися до 25% від загального обсягу, а ще через три роки – зрости вдвічі. Для власників електричних зарядних станцій запроваджуються спрощені умови роботи та експлуатації електроенергії, що має стимулювати розвиток транспортної інфраструктури для екологічного транспорту, а також підвищити його доступність.

Джерело UaMotors
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти