Заблокують карти і відберуть машину: що буде, якщо вчасно не сплатити штраф ПДР

Адміністративні штрафи в Україні є найбільш популярним видом відповідальності за порушення Правил дорожнього руху (ПДР) для автомобілістів. При цьому часто водії забувають або нехтують своїми обов’язками оплачувати ці стягнення. Багато з них навіть не підозрюють, чим це може обернутися.

Важливо розуміти, що на оплату штрафу українським водіям виділяється певний термін. Так, найкраще сплатити заборгованість у перші 15 днів після винесення рішення або повідомлення порушника про штраф. Тоді можна отримати знижку в 50 відсотків. Далі штраф збільшиться вдвічі, при цьому на його оплату дають ще 15 днів, після чого матеріали про несплату передають у виконавчу службу.

Для примусового стягнення заборгованості виконавці можуть витребувати з державних реєстрів і фінансових установ відомості про рухоме і нерухоме майно боржника, включно з автомобілями і банківськими рахунками. Щоб змусити водія, який не виплачує штраф, скоріше зробити це, співробітник виконавчої служби в рамках виконавчого провадження може накласти арешт на його майно. Тобто картки можуть бути заблоковані, а на квартиру або машину може бути накладено обмеження на продаж або дарування.

Якщо сума заборгованості за адміністративними штрафами занадто велика, то майно, включно з автомобілем боржника, можуть конфіскувати та продати на аукціоні, погасивши за рахунок виручених коштів борги власника. Решту коштів повернуть порушнику.

Також варто розуміти, що для закриття виконавчого провадження боржнику недостатньо просто погасити заборгованість за штрафом. Потрібно додатково виплатити виконавчий збір (10% від суми заборгованості) і виконавчі витрати в сумі 300 гривень.

Джерело РБК-Україна
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти