Експерти назвали 5 способів продовжити термін служби автомобіля

В умовах постійного зростання цін на нові автомобілі та збільшення відсоткових ставок за автокредитами, володіння уживаним автомобілем стає дедалі привабливішим варіантом. Проте, щоб уживане авто служило вам вірою і правдою протягом багатьох років, необхідно докласти певних зусиль. Експерти GO виділяють кілька ключових рекомендацій, які допоможуть вам зберегти ваше уживане авто у відмінному стані.

Дотримуйтесь графіку технічного обслуговування
Одним із найважливіших аспектів догляду за автомобілем є суворе дотримання графіка технічного обслуговування. Регулярні перевірки та заміни мастила, фільтрів, а також інших витратних матеріалів значно подовжують термін служби автомобіля. Сучасні автомобілі оснащені пристроями моніторингу, які нагадують власнику про необхідність проведення чергового техогляду. Ігнорування цих сигналів може призвести до серйозних проблем і дорогого ремонту в майбутньому.

Контроль рівнів рідин
Багато автолюбителів регулярно перевіряють рівень оливи та рідини для склоомивача, але часто забувають про інші важливі рідини. Рівень охолоджувальної рідини, гальмівної рідини, рідини для гідропідсилювача керма і води в радіаторі також потребує постійного контролю. Нестача будь-якої з цих рідин може призвести до серйозних поломок і скоротити термін служби автомобіля. Регулярна перевірка і доливання рідин допоможуть уникнути багатьох неприємностей.

Якість шин і гальм
Шини і гальма – це єдині компоненти автомобіля, які безпосередньо контактують з дорогою. Тому економити на цих елементах вкрай не рекомендується. Якісні шини забезпечують кращу стійкість і керованість автомобіля, а також підвищують безпеку на дорозі. Перевіряйте тиск у шинах не рідше одного разу на тиждень і своєчасно замінюйте зношені шини. Гальма також потребують регулярного обслуговування і заміни гальмівних колодок і дисків у міру їхнього зносу.

Заміна повітряного фільтра
Повітряний фільтр необхідно міняти раз на рік або кожні 20 тисяч кілометрів пробігу. Цей елемент відіграє ключову роль у забезпеченні правильного спалювання палива та оптимальної роботи двигуна. Засмічений фільтр може призвести до збільшення витрати палива, зниження потужності двигуна і його нестабільної роботи. Заміна повітряного фільтра – це проста і недорога процедура, яка значно поліпшить роботу вашого автомобіля.

Правильний запуск і експлуатація двигуна
Після тривалого простою автомобіля рекомендується дати двигуну трохи попрацювати на холостих обертах перед початком руху. Це дозволяє масляному насосу ефективно змастити всі компоненти двигуна. Різкі розгони і гальмування також чинять негативний вплив на автомобіль, створюючи додаткові навантаження на двигун, трансмісію і підвіску. Намагайтеся уникати агресивного водіння і перемикання передач при високих оборотах.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти