Штраф 425 гривень: кому з водіїв потрібно терміново замінити права

Заміна водійських прав для українських водіїв не є поширеною процедурою. Зазвичай керманичі звертаються до сервісного центру МВС за новим документом, якщо загубили або пошкодили колишній. В інших випадках свідоцтво не змінюють до закінчення терміну дії, який найчастіше становить десятиліття. Однак іноді права все ж потрібно міняти, причому терміново, щоб не отримати штраф.

Зокрема, постанова Кабміну від 08.05.1993 №340 встановлює обов’язок водіїв міняти права в разі зміни персональних даних, включно з ПІБ і статтю. Якщо поліція зупинить ваше авто і виявить неактуальність зазначених у документах відомостей, то оштрафує вас на 425 гривень за ч.1 ст.126 КУпАП. Часто так відбувається з жінками, які змінюють прізвище після заміжжя. На зміну документів їм відводиться 10 днів.

Обміняти права можна в найближчому сервісному центрі МВС. Туди потрібно з’явитися зі старим документом, паспортом і документом, який підтверджує зміну персональних даних. Крім того, потрібно взяти копію ІПН і принести квитанцію про оплату послуг на суму 243 грн. Медичну довідку (форма 083/о) у період дії в країні воєнного стану приносити не обов’язково.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти