Чому категорично не можна міняти моторне масло в автомобілі кожні 10 тисяч кілометрів

Багато експертів рекомендують міняти моторну оливу в двигуні автомобіля раз за 10 тисяч кілометрів пробігу. Однак у деяких випадках це може просто вбити мотор.

Деякі автовиробники і зовсім пропонують власникам транспортних засобів проводити заміну масла через кожні 15 000 кілометрів. Однак важливо брати до уваги той факт, що автомобілі можуть експлуатуватися в абсолютно різних умовах. Для одних така періодичність обслуговування може бути прийнятною, для інших – смертельно небезпечною.

Зокрема, експерти звертають увагу, що у великих містах машини багато часу проводять у заторах. Такі умови створюють підвищене навантаження на двигун, прискорюючи його знос. Те саме стосується витратних матеріалів, на кшталт моторного мастила. Воно швидше приходить у непридатність. При цьому пробіг може бути невеликим. Механіки рекомендують у таких ситуаціях спиратися не на кількість пройдених кілометрів, а на мотогодини. Виміряти їх можна за допомогою спеціального лічильника, який продається в більшості автомагазинів.

Тим часом особливу увагу слід приділяти турбованим двигунам, які найбільше схильні до зносу при великих навантаженнях. Експерти рекомендують не чекати 10 000 кілометрів пробігу і міняти мастило раз на 7 500 кілометрів.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти