Через них ви переплачуєте за бензин: назвали 5 шкідливих звичок водія

Володіння автомобілем тягне за собою безліч витрат, і одна з найзначніших статей витрат – це паливо. Однак, існують повсякденні звички, які можуть істотно збільшити ваші витрати на бензин. Змінивши їх, ви зможете значно заощадити. Експерти видання SlashGear виокремлюють п’ять таких шкідливих звичок, які впливають на витрату пального та ваші витрати.

Агресивне водіння
Агресивне водіння, що охоплює різке прискорення, часте гальмування і перевищення швидкості, не тільки небезпечне, а й значно збільшує витрату палива. За даними Міністерства енергетики США, агресивний стиль водіння може підвищити витрату палива на шосе на 33%. Річ у тім, що різкі маневри змушують двигун працювати з більшим навантаженням, що вимагає більшої кількості палива. Плавне і стабільне водіння, навпаки, сприяє економії палива. Використання круїз-контролю на шосе також допоможе підтримувати рівномірну швидкість і знизити витрату палива.

Надмірний холостий хід
Багато водіїв залишають двигун працювати на холостому ходу, коли стоять у заторі або очікують на когось. Однак це призводить до значних втрат палива. За даними Міністерства енергетики США, щороку в США через роботу на холостому ходу витрачається близько 3 мільярдів галонів палива. Сучасні автомобілі розраховані на часті перезапуски, і перезапуск двигуна споживає менше палива, ніж його тривала робота на холостому ходу. Автомобілі з технологією автоматичного старт-стопа автоматично вимикають двигун, коли машина зупиняється, і запускають його за необхідності, що дає змогу скоротити витрату пального і знизити викиди шкідливих речовин.

Неефективне планування маршруту
Планування маршруту перед поїздкою може істотно знизити витрату палива, уникаючи тривалого стояння в заторах. Згідно з даними INRIX, середній американський водій проводить у заторах близько 51 години на рік, що призводить до значних втрат палива. Використання навігаційних додатків, таких як Google Maps або Waze, допоможе уникнути заторів і вибрати оптимальні маршрути. Об’єднання кількох коротких поїздок в одну також сприяє зниженню витрати палива.

Перевантаження автомобіля
Перевантаження автомобіля збільшує навантаження на двигун, що вимагає більшої витрати палива. Додаткова вага також чинить тиск на систему підвіски, гальма і шини, що призводить до їхнього швидкого зносу. Рекомендується регулярно перевіряти вагу предметів, що перевозяться, і позбавлятися від непотрібного вантажу. Це дасть змогу знизити навантаження на автомобіль і скоротити витрату палива.

Ігнорування регулярного технічного обслуговування
Регулярне технічне обслуговування автомобіля допомагає підтримувати його в хорошому стані і знижує витрату палива. Заміна мастила, повітряного фільтра, а також обертання і вирівнювання шин відіграють важливу роль в оптимальній роботі двигуна. Несвоєчасна заміна оливи та інших рідин збільшує тертя в двигуні, що призводить до підвищеної витрати палива. Підтримуючи автомобіль у справному стані та дотримуючись графіка технічного обслуговування, ви не тільки знизите витрату пального, а й подовжите термін служби автомобіля.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти