Немає адвоката – немає штрафу: водіям вказали на важливу поширену помилку поліції

Автомобільні штрафи в Україні не рідкість, це найпоширеніше покарання за порушення ПДР. При цьому нерідко стягнення виписуються поліцією з порушенням встановлених норм. Багато водіїв не знають, що це є підставою для скасування штрафу.

Як пише “Дорожній адвокат“, в Україні нерідко поліцейські відмовляють автомобілістам, яких притягують до адміністративної відповідальності, в отриманні допомоги юриста. Однак таке право в обвинувачених осіб є, воно передбачене ст.59 Конституції та ст.268 КУпАП. На прикладі справи №722/2145/23 пояснюється, які наслідки може мати ігнорування цих норм поліцією, що відбувається регулярно.

Сьомого апеляційний адміністративний суд у межах зазначеного провадження встановив, що патрульні зупинили водія за порушення швидкісного режиму. Після початку розгляду справи по суті керманич письмово зажадав надати йому можливість скористатися послугами адвоката, але отримав відмову.

Лише ця обставина дала змогу судді визнати нікчемними та неправомірними всі подальші дії та рішення поліції. Про те, чи порушував водій ПДР, мови більше не йшлося. Суд постановив, що після порушення права водія на правову допомогу говорити про подальший розгляд справи не є можливим. Таким чином, відмова поліції від залучення до справи адвоката дає водієві підставу оскаржити наступні рішення і не платити штраф.

Джерело Дорожній адвокат
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти