З 7 липня водіїв зобов’язали мати в автомобілі обмежувачі швидкості

Відсьогодні, 7 липня, у країнах Європейського Союзу почне діяти вимога до нових автомобілів, що перебувають у продажу. Кожен з них має бути оснащений системою Intelligent Speed Assistance (ISA), яка має вбудований обмежувач швидкості.

Технологія використовує карти, дані GPS, а також інформацію, зібрану зовнішніми камерами і датчиками, щоб розпізнати ділянку дороги, де встановлені ті чи інші швидкісні обмеження. Якщо водій нехтує ними, то система автоматично знижуватиме потужність роботи двигуна, що не дасть змоги розігнати машину до швидкості, яка перевищує певні межі. При цьому ISA не матиме доступу до гальмівної системи, щоб не створювати аварійних ситуацій.

За підрахунками Європейської ради з безпеки на транспорті (ETSC), впровадження технології дасть змогу скоротити кількість аварій приблизно на 30 відсотків, знизивши смертність на європейських дорогах на 20 відсотків. Для водіїв, які спробують вимкнути ISA, країни ЄС найближчим часом можуть встановити штрафи. При цьому автовиробники вже заявили, що втручання в роботу технології автоматично анулює будь-яку гарантію на машину.

Відомо, що вимога наявності ISA стосується всіх нових автомобілів, які продаються в ЄС з 7 липня.

Джерело Express
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти