Скільки бензину можуть купити на свою зарплату жителі України та інших країн Європи: дослідження

Аналітики Picodi Україна провели власне дослідження, метою якого було з’ясувати, скільки в середньому українці та жителі інших європейських країн можуть дозволити собі бензину на свою заробітну плату. У підсумку з’ясувалося, що Україна в цьому рейтингу має безнадійно гірший показник.

Насамперед автори дослідження брали до уваги вартість пального, яка різнилася в різних країнах дуже суттєво. Приміром, у Казахстані бензин коштував у червні 58 центів за літр, тоді як у Нідерландах його вартість була в 5 разів дорожчою. В Україні найпопулярніше паливо продавали за ціною 1,47 долара за літр. Таким чином, за дешевизною бензину наша країна опинилася на десятому місці в Європі.

Однак найбільше палива можуть собі дозволити жителі країн, де воно коштує зовсім не дешево. Зокрема, у Швейцарії, Люксембурзі та Данії на середню зарплату місцеві жителі мають можливість придбати 2945, 2594 і 1922 літри бензину відповідно.

Найгіршими країнами за цим показником виявилися Молдова (430 літрів), Албанія (338 літрів) та Україна (209 літрів). Варто зазначити, що це також найгірший показник для нашої країни за останні роки. У 2023 році українці могли собі дозволити купити на середню зарплату 241 літр пального, у 2022-му – 232 літри, а у 2021-му – 389 літрів.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти