Як зарядити електрокар від генератора: експерти дали низку важливих порад

Постійні відключення електроенергії поставили власників електрокарів у непросте становище. Може статися так, що потрібно кудись терміново з’їздити, але заряд батареї вичерпався, а поповнити його нізвідки. Тут в голову може прийти ідея зарядитися від бензинового генератора, але наскільки це можливо. Видання “РБК-Україна” навело ясність у цьому питанні.

Експерти визнають, що зарядити електрокар від генератора дійсно можна, але із застереженнями. Зокрема, варто розуміти, що генератори, як правило, мають малу потужність. Водночас для зарядки електричного автомобіля потрібно щонайменше 3,0 – 7,0 кВт. Можуть також бути проблеми через відсутність заземлення в розетці. Втім, зробити його для генератора не так і складно.

Крім того, можливі помилки через відсутність у розетці змінного струму з чистою синусоїдою. Більшість генераторів видають модифіковану “хвилю”.

Якщо під’єднати електрокар до генератора все ж вдалося, потрібно бути готовими до тривалої зарядки. Якщо взяти популярну в Україні модель Nissan Leaf з батареєю ємністю 62 кВт*год, їй знадобиться для повного поповнення ємності батареї щонайменше 12-13 годин зарядки.

Скільки бензину потрібно для зарядки електромобіля
У середньому типовий генератор потужністю 3,5 – 4,5 кВт споживає за годину 0,7 – 3,0 літра бензину. Зарядка батареї електрокара, найімовірніше, створить для нього додаткову напругу і потребуватиме витрат у діапазоні 2,0 – 3,0 л/год. Відповідно, для того, щоб проїхати на авто близько 100 кілометрів, буде потрібно близько 15 літрів бензину.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти