Забув права вдома: який штраф загрожує водієві та як уникнути покарання

Практично кожен водій може випадково забути вдома водійське посвідчення або техпаспорт на машину. На жаль, це не звільняє від покарання, але підстрахуватися на такий випадок в Україні все ж можна.

Як відомо, відсутність обов’язкових документів під час перевірки поліцією карається за ст.126 КУпАП штрафом у розмірі 425 гривень. На виручку тут приходить уже застосунок “Дія”, який у будь-який момент можна скачати на свій смартфон. Сюди є можливість “підтягнути” як електронну версію прав, техпаспорт, так і поліса ОСЦПВ. Українське законодавство прирівнює їх до оригіналів документів. Навіть, якщо водій забуде права і техпаспорт вдома, то завжди можна пред’явити “Дію”, яка завжди під рукою.

Тим часом важливо розуміти, що в роботі застосунку бувають збої, також можливі перебої з мережею. У підсумку може виявитися, що в потрібний момент документа в застосунку не виявиться. Довести що-небудь поліцейським у такій ситуації буде важко. У зв’язку з цим краще намагатися не забувати оригінали документів і не сподіватися тільки на “Дію”.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти