Навіщо водії затуляють автомобільні шини від сонця

Погода в Україні влітку останнім часом дедалі більше набуває екстремального характеру. У зв’язку з цим автомобілісти почали замислюватися про нові заходи щодо захисту своїх транспортних засобів від сонячних променів. І якщо раніше водіїв здебільшого турбував вплив на лакофарбове покриття, то зараз багато хто турбується про стан шин.

У південних країнах автомобілісти давно перейшли до практики захисту гуми від ультрафіолету шляхом їх затуляння сторонніми предметами. Роблять вони це не просто так. Прямі сонячні промені руйнують гуму, прискорюючи її знос. Найгірший вплив на боковини шин, які тріскаються і просто розсипаються.

Експерти вважають, що сьогодні якісна гума вже краще захищена від сонця, та й ультрафіолетовий спектр у наших широтах не такий небезпечний, як ближче до екватора. У зв’язку з цим здебільшого переважає думка, що немає необхідності додатково захищати літні шини від сонячних променів. А ось зимову гуму вберегти від сонця було б не зайвим. Все тому, що до її складу входить більше натуральних компонентів, які більш сприйнятливі до ультрафіолету.

Щоб бути спокійним за стан шин влітку рекомендується обробити їх спеціальним засобом для догляду за гумою. Він продається в більшості автомагазинів. Ним можна обробляти не тільки шини, а й інші гумові вироби, які часто піддаються сонячному випромінюванню – ущільнювачі, накладки, елементи декору.

Джерело РБК-Україна
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти