Як визначити “на око” стан моторної оливи: водіям дали поради

Якість і стан моторної оливи безпосередньо впливають на ресурс автомобільного двигуна. Нехтування найпростішим технічним обслуговуванням провокує швидкий знос силової установки та її вихід з ладу. При цьому є низка способів виявити проблеми з мастилом.

Увага на щуп
Якщо ви вже не раз заливали мастило в двигун, то маєте знати, якої воно має бути консистенції. Якщо ви витягли щуп із горловини, а мастило надто густе і погано стікає, то проблема безумовно є. Краще замінити його якомога швидше.

Наскільки швидко темніє склад
Потемніння масла є природним процесом, який можна помітити вже після першої тисячі кілометрів пробігу. Відбувається це завдяки мийним засобам, які усувають забруднення всередині двигуна. Якщо машина пройшла тисяч кілометрів, але колір не змінився, то, найімовірніше, якість оливи залишає бажати кращого.

Вивчаємо маслозаливну горловину
Наявність піни на кришці і внутрішній частині маслозаливної горловини свідчить про погану якість мастила. Цілком ймовірно, виною всьому потрапляння в неї антифризу. Подальша експлуатація автомобіля категорично не рекомендується. Потрібно знайти й усунути витік охолоджувальної рідини, а потім повністю замінити мастило.

Важливо розуміти, що зазначені методи не допомагають точно визначити проблему. Дійсно з’ясувати, наскільки якісне масло, допоможе лише лабораторний аналіз.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти