Попрощайтеся з двигуном: які загрози приховує “дешеве” паливо на українських АЗС

Незважаючи на високі ціни на пальне, в Україні, як і раніше, можна знайти “бюджетні” АЗС, де вартість пального на порядок нижча, ніж у більшості учасників ринку. Як правило, вони дуже популярні серед автомобілістів, але яка насправді ціна “дешевого” бензину. Це стало відомо після дослідження, проведеного журналістами “Апострофа“.

Вони взяли проби палива на найдешевших АЗС – БРСМ-Нафта, Мотто і Люксвен. З кожної заправки отримали по 3 літри бензину А95. Голова консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн заявив, що на таких АЗС, як правило, продають паливо низької якості, яке недоливають. Це, а також несплата податків до бюджету, дають змогу власникам мереж заробляти на “дешевому” бензині.

Лабораторні дослідження підтвердили слова експерта. На БРСМ-нафта, як виявилося, продають бензин, у якому вміст сірки в 4 рази перевищує гранично допустимі значення. Також порушено вимоги щодо кількості бензолу та етанолу. Подібна ситуація і з ДП, яке продають у мережі цих АЗС. Аналогічні проблеми було виявлено і на заправках Мотто та Люксвена.

Як відомо, використання неякісного палива може стати причиною несправностей паливної системи, а в довгостроковій перспективі – призвести до відмови двигуна. Ремонт коштуватиме цілий статок. У зв’язку з цим ті автомобілісти, хто відчайдушно намагається заощадити в Україні, ризикують заплатити за “дешеве” паливо непомірно високу ціну.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти