В силу вступають законодавчі «сюрпризи» для водіїв

В Україні підготували цілий ряд нововведень для автомобілістів і деякі з них вже зовсім скоро вступають в силу. Щоб не заплутатися, журналісти підготували список всіх законодавчих нововведень осені.

  1. Створення єдиного реєстру медоглядів

Дана зміна направлена на боротьбу з “липовими” медичними книжками та довідками про стан здоров’я, які коштують копійки і масово купуються водіями. Відтепер вся інформація буде зберігатися онлайн в спеціально створеному Інтернет-ресурсі.

  1. Зміни в правилах паркування

У правилах паркування з’явилися відразу кілька змін. Перше – створення спеціальних “паркувальних інспекторів”, які будуть мати право приймати рішення про штрафи. Друге – нові інспектора зможуть виписувати штрафи без присутності водія, розміщуючи штраф “під скло”, як в Європі. Третє – штрафи будуть виписуватися на власника авто, незалежно, хто був за кермом. Четверте – вартість евакуації складе 720 гривень, а за послуги зберігання авто на штрафмайданчику доведеться платити 144 гривні на добу. Нововведення набудуть чинності вже з 27 вересня.

  1. Люди з інвалідністю прирівняні до учасників дорожнього руху

Ще одне нововведення, узяте з європейської практики. Тепер люди з інвалідністю на візках вважаються пішоходами, а учасниками дорожнього руху. Це дозволить, наприклад, більш комфортно переміщатися до транспорту на візку, законно використовуючи для цього проїжджу частину.

  1. Відкрили реєстр авто

Не так давно у відкритий доступ виклали дані про первинну реєстрацію українських транспортних засобів. У викладеної інформації немає ніяких персональних даних, доступні тільки технічні дані, наприклад – колір авто, тип палива, типи переобладнання авто і так далі. Інформація має скоріше статистичне значення.

  1. Збільшення допустимої швидкості

Рішення ще не прийняли, але на окремих трасах в Києві можуть підвищити допустиму швидкість з 50 до 80 км на годину (а по факту так і до 100, з огляду на додаткові 20 км на годину ще ніхто не відміняв). Вважається, що якщо рішення буде позитивним, то за прикладом столиці можуть послідувати і в регіонах. Швидше можна буде їздити тільки в теплу пору року – з квітня по листопад.

  1. Введення автофіксації порушень

Теж потенційне нововведення – при наявності коштів планують встановити необхідну для автофіксації техніку на головних магістралях Києва.

  1. Зміни в правилах реєстрації авто

Тепер авто не потрібно знімати з обліку, щоб перереєструвати – транспортний засіб безпосередньо реєструють на нового власника. Це полегшують процедуру продажу автомобілів і робить її більш простою і дешевою.

Джерело: u-news.com.ua


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти