Коли поліції не можна штрафувати п’яних водіїв: суд дав відповідь
Водіння автомобіля у п’яному вигляді в Україні категорично заборонене і суворо карається. Однак є випадки, коли притягати водіїв до відповідальності за нетверезе водіння поліції не дозволяється.
Читайте також:
Як канцелярська резинка рятує українських водіїв від штрафу в 1500 гривень: простий лайфхак
Чому не можна глушити двигун автомобіля одразу ж після зупинки
За словами юристів, зберегти права і навіть не отримати штраф за їзду в стані алкогольного сп’яніння можна за умови, якщо йдеться про дії, вчинені в стані крайньої необхідності. Як приклад тут слугує випадок, який розглянув у рамках справи №541/1511/22 Полтавський апеляційний суд. Встановлено, що житель Миргорода був викритий поліцією на керуванні автомобілем ВАЗ 21063 у стані алкогольного сп’яніння під час комендантської години.
На чоловіка склали протокол за ст. 130 КУпАП, йому належало виплатити штраф у розмірі 17 000 гривень і на рік стати пішоходом. Однак у процесі розгляду з’ясувалося, що місцевий житель сів за кермо в нетверезому стані вимушено. Його про це попросила знайома, мати якої живе на іншому кінці міста і повідомила, що почувається зле. Жінка не могла викликати таксі через комендантську годину і боялася, що швидка допомога не встигне до матері на виклик. До того ж запасні ключі від квартири пенсіонерки були тільки в неї.
З огляду на це суд дійшов висновку, що правопорушення хоч і мало місце бути, але скоєно з метою порятунку життя людини, а тому порушника може бути звільнено від відповідальності. Справу було закрито, штраф скасовано, а права чоловіка відновлено.