Водіїв штрафують за дії пасажирів: як уникнути проблем

Статистика показує, що менше половини українських водіїв під час поїздок користуються ременями безпеки, чим порушують вимоги ПДР і ризикують отримати штраф 510 гривень. Ще менший відсоток пасажирів, які пристібаються під час їзди. Причому, багато автомобілістів забувають, що за це теж відповідають вони. У коментарі виданню «Твоя МАШИНА» досвідчений автоюрист нагадав автомобілістам про цей нюанс вітчизняного законодавства.
Зокрема, експерт звернув увагу на вимоги ПДР, які встановлюють, що перед початком руху водій зобов’язаний пристебнутися сам і переконатися, що всі його пасажири використовують ремінь безпеки. Це стосується місць, обладнаних відповідними системами. За ігнорування даної вимоги передбачений штраф у 510 гривень. Причому виписують його як водієві, який не простежив за своїм пасажиром, так і самому попутнику.
«У реальності буває так, що пасажири відмовляються пристібатися і обіцяють у разі чого компенсувати водієві штраф, але юридично довести таку домовленість неможливо», – пояснює юрист. «До того ж закон чітко встановлює, що це зона відповідальності водія, яка у нас в Україні індивідуальна».
Особливу увагу експерт звернув на правила перевезення дітей. У даному випадку використання лише ременя безпеки недостатньо. Якщо дитина зростом менше 150 см, вона повинна перебувати в спеціальному автокріслі або утримуючому пристрої. В іншому випадку водієві загрожує все той же штраф у 510 гривень.
У поліції ж регулярно звертають увагу на те, що обов’язок використовувати ремінь безпеки важливий насамперед самим автомобілістам. За статистикою, пристебнуті водії мають на 50% вищі шанси вижити при ДТП, а діти в спеціальних кріслах – на 70%.