Штраф за непристебнутий ремінь у таксі: хто платить і чому це важливо

Якщо ви хоч раз їдили в таксі, то помічали, що перевізники не дуже стурбовані тим, чи пристібаєте ви паски безпеки. Та й самі вони не часто ними користуються, що, звісно, є порушенням ПДР і тягне за собою штраф. І якщо з відповідалністю водія все зрозуміло, то хто буде платити штраф за пасажира? Відповідь на це питання “Твоя МАШИНА” шукала в експертному середовищі. 

Хто несе відповідальність?

Згідно з українськими правилами дорожнього руху, водій зобов’язаний пристебнутися перед початком руху і перевірити, чи пристебнуті пасажири. Якщо пасажир відмовляється це зробити, таксист має право попросити його пристебнутися, а в разі відмови — попросити вийти. Але в реальному житті багато водіїв просто не звертають на це уваги.

«Багато хто вважає, що це не їхня проблема, але важливо пам’ятати: навіть якщо аварія сталася не з їхньої вини, все одно відповідальність може лягти на водія, особливо якщо пасажир отримав травму», — каже наш автоексперт Олексій.

Який штраф?

Якщо порушено правило про використання ременя безпеки, поліція може оштрафувати як водія, так і пасажира. І в тому, і в іншому випадку штраф складе 510 гривень. Більше того, навіть якщо аварія сталася не з вини таксиста, він може опинитись у неприємній ситуації, особливо якщо непристебнутий пасажир отримав травму середнього ступеня тяжкості або серйознішу — тоді можуть бути не лише штрафи, а й кримінальна відповідальність.

Юрист Ірина, що має 8-річний досвіт роботи в сфері дорожнього права, попереджає: «Якщо пасажир отримав травму середнього ступеня тяжкості або серйозніше, водій може бути визнаний винним, навіть якщо сам не був причиною аварії».

Що робити водіям?

  • Нагадуйте пасажирам про ремінь. Не бійтеся нагадувати клієнтам про необхідність пристебнутися. Це не тільки допоможе уникнути штрафу, але й підвищить безпеку.
  • Будьте наполегливими. Якщо пасажир відмовляється пристебнутися, краще попросити його вийти. Безпека — важливіша за комфорт.
  • Будьте в курсі змін у законодавстві. Якщо працюєте в таксі, стежте за оновленнями у правилах дорожнього руху, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Висновок

Штрафи — це лише одна частина проблеми. А ось безпека — набагато важливіша. Якщо ви водій таксі, пам’ятайте, що дотримання правил безпеки — це не тільки обов’язок, а й ваша відповідальність за пасажирів. А якщо ви пасажир — не забувайте, що навіть коротка поїздка без ременя може обернутися серйозними наслідками. Не чекайте штрафу — просто пристебніться.

Нагадаємо, що раніше ми пояснювали різницю між схожими знаками “Стоянку заборонено” та “Зупинку заборонено”. Через те, що вони виглядають майже однаково, багато хто з водіїв губиться та отримує непотрібні штрафи. Важливо розуміти, що завжди є виключення, що дозволяють ігнорувати заборону.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти