Шість неочевидних загроз для автомобіля в спеку: має знати кожен водій
Спека тисне не лише на водіїв. Автомобілям у липневу спеку теж несолодко. Те, що здається комфортом – наприклад, холод із клімату – може обернутися серйозними технічними наслідками. Видання AutoSwiat звертає увагу на шість неочевидних загроз для машини у літню спеку, про які варто знати.
Почнемо з гальм. Дехто їздить на зимовій гумі навіть у червні. А є й такі, хто взяв всесезонку й вирішив забути про сезонну заміну. Але саме в спеку ця “економія” дає про себе знати. На гарячому асфальті така гума надто м’яка. Авто пливе в поворотах, а гальмівний шлях стає довшим. І ще одне: на розпеченому покритті з’являється маслянистий наліт – наслідок старого бітуму. Він слизький. Реакція водія в спеку теж уповільнюється.
Далі – динаміка. Педаль в підлогу, а авто ніби думає? У спеку повітря менш насичене киснем, двигуну складніше “дихати”. Особливо це відчутно на слабких моторах. Плюс кондиціонер – він “краде” кілька кінських сил, змушуючи мотор працювати з більшим навантаженням.
Про акумулятор забувають до першого пуску. Але влітку з ним теж проблеми. При +30°C він може втрачати заряд удвічі швидше, ніж при +20°C. Якщо його давно не перевіряли – є ризик, що одного ранку авто просто не заведеться.
Тепер про смартфон. Хтось вішав його на лобове скло і включав навігацію, музику, сповіщення з радарів? Через кілька хвилин телефон може перегрітися. Починається все з тьмяного екрану, потім зникає GPS, а далі – чорний екран і нуль зв’язку. Індукційні зарядки в таку погоду краще сховати подалі.

Споживання пального теж зростає. На коротких поїздках кондиціонер може збільшити витрати на третину. Є таксисти, які досі вмикають клімат лише “за доплату”. А в електрокарах ситуація ще складніша – кондиціонер навантажує батарею, зменшуючи запас ходу.
І нарешті – перегрів двигуна. В багатьох авто радіатор кондиціонера стоїть перед основним радіатором. Якщо він брудний, перекритий пилом чи комахами, гаряче повітря від кондиціонера не дає нормально охолоджуватись мотору. А далі – червона зона температури і запах перегрітого масла.
Микола, моторист з Харкова, коментуючі для видання «Твоя МАШИНА» такі загрози, каже: «Ми часто бачимо, як на СТО приїжджають водії зі скаргами на “киплячий” мотор. А причина банальна – забиті радіатори й стара охолоджувальна рідина».
Спека – не час для легковажності. Авто теж потребує уваги. Інакше плани можуть згоріти разом із прокладкою ГБЦ.
Обговорити цю тему в Facebook