Перший гіперкар зі штучним інтелектом: показали «розумного» монстра на 1000 сил

Американський стартап Vittori готує до дебюту машину, якої ще не бачив світ. Як пише Telegrafi, це перший в своєму роді гіперкар зі штучним інтелектом, розроблений разом із легендарним ательє Pininfarina. Авто виглядає, наче з майбутнього, але створене вже сьогодні.

Дизайн нагадує McLaren GT: низький профіль, витягнутий ніс, плавні вигини кузова. Та головна особливість ховається всередині. Інженери кажуть, що в розробці моделі працював ШІ, який оптимізував форму кузова, систему охолодження та розподіл ваги.

Під капотом – 6,8-літровий гібридний V12 із електродвигуном на передній осі. Загальна потужність – 1110 кінських сил. Це рівень таких гігантів, як Ferrari 849 Testarossa або Koenigsegg Jesko. Максимальну швидкість виробник тримає в секреті, але натякає: цифра перевищить 400 км/год.

Vittori не просто ставить ШІ у процес проектування – він наче робить його співавтором. У майбутньому така технологія може скоротити час створення нових авто і зробити їх точнішими, ніж людський розрахунок.

Ціна поки не названа, але очікується понад 1 мільйон доларів – близько 41,5 мільйона гривень. І хоча деталей мало, одне зрозуміло: гіперкар Вітторі стане тим, з кого почнеться нова епоха автопромисловості.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти