Не пив, а права втратив: вживання якої їжі може «завалити» алкотест для водія

Як відомо, керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння є одним з найбільш серйозних порушень ПДР, за яким слідує штраф від 17 000 гривень та позбавлення прав на термін від 1 року. Але мало хто знає, що суворе покарання по відповідній статті КУпАП можна отримати навіть без свідомого вживання спиртних напоїв.

Юрист Олександр Смірнов з Черкас у коментарі виданню «Твоя МАШИНА» пояснює:

«Закон дозволяє поліції відсторонювати від керування автомобілем водіїв, в організмі яких є мінімум 0,2 проміле алкоголю. Цю дозу можна отримати навіть при вживанні деяких страв чи безалкогольних напоїв. Тестер зафіксує порушення – отримаєте протокол. А потім в суді доводьте, що не п’єте 10 років».

Фахівці зазначають, що тимчасово підвищити рівень алкоголю в крові можуть деякі спреї для горла, лікарські засоби від застуди чи настоянки на спиртовій основі. Молочні продукти, виноград, банани, апельсини, соління, квас, інші продукти бродіння, цукерки з лікером – все це може призвести до провалу алкотесту.

Лікар-токсиколог Ірина Куценко з Кропивницького підтверджує це та радить водіям не сідати за кермо після ситного обіду принаймні пів години. Те ж саме стосується прийому ліків.

Смірнов радить на випадок, коли тверезий водій провалив тест і поліція вже зібралась виписувати протокол, користуватись правом на повторний огляд. Юрист підкреслює, що керманич має право як на ще одну перевірку тестером, так і на огляд у лікаря, що має відбутись не пізніше, ніж через дві години після зупинки авто.

Медикам в такому разі слід розповісти про вживання тих чи інших продуктів чи ліків перед поїздкою. Поліція не має права відмовляти у подібній вимозі водія.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти