Які неприємності можуть бути за несплату штрафу поліції

Думка про те, що за штрафи за порушення ПДР можна не платити є хибною, пише Дорожній адвокат у Facebook.

Після накладення штрафу порушникові дається 10 днів на оскарження та 15 днів на добровільну сплату штрафу. У разі не оскарження постанови та несплати штрафу у ці строки, постанова передається для примусового стягнення до виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується:

– подвійний розмір штрафу;

– витрати стягнення у примусовому порядку.

При цьому, державний виконавець може прийти до Вас додому для опису майна, накласти арешт на майно (в тому числі автомобіль чи квартиру), заарештувати частину заробітної плати, через суд заборонити виїзд за кордон тощо.

Тому, якщо Ви не сплатили штраф поліції, будьте готові, що при виїзді за кордон прикордонники можуть заборонити перетин кордону і Ви змушені будете повернутись додому. При цьому, ніхто не відшкодує Ваші витрати на дорогу до кордону і назад, а також на оплату місця проживання за кордоном чи оплату вартості путівки.

У разі накладення арешту на автомобіль, Вас може очікувати така неприємність як тимчасове затримання автомобіля поліцією в дорозі при спрацюванні системи «Рубіж» та евакуація його на штраф майданчик. Ваші пояснення що у Вас важлива поїздка не будуть враховані. Повернути автомобіль можна буде лише після сплати боргу та закриття виконавчого провадження. Витрати на евакуацію, транспортування та перебування автомобіля на штраф майданчику Вам також не повернуть.

Такі ж прикрі несподіванки можуть очікувати і водіїв, які не мали штрафів, проте керують автомобілями без переходу права власності.

Тому, якщо штраф не є оскарженим, то Ви повинні його сплатити. У іншому разі, будьте готові до прикрих несподіванок у незручні для Вас моменти.


Не пропустіть
1111111111111

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти