«Чи бажаєте надати пояснення?»: водіїв попередили про новий «розвод» поліції

Запитання інспектора «Чи бажаєте надати пояснення?» – перша ознака того, що він має намір вас оштрафувати.

Як повідомляє Дорожній адвокат, після зупинення транспортного засобу, поліцейський пропонує Вам надати пояснення стосовно правопорушення на дорозі.

Ви, намагаючись не загострювати стосунки з інспектором, дружелюбно повідомляєте, що не бажаєте надавати пояснення і «каєтесь що більше не будете порушувати». При цьому, Ви наївно надієтесь що «добрий» поліцейський на перший раз Вас «відпустить».

Далі поліцейський, жодним словом не попереджаючи про винесення постанови, відлучається з Вашими документами у свій автомобіль, а Ви очікуєте його повернення з надією, що все владнається мирним шляхом.

В цьому якраз і полягає тактика поліцейського: до вручення постанови жодними діями чи словами не дати вам зрозуміти, що він має намір вас оштрафувати.

Однак, через декілька хвилин поліцейський повертається і просить вас розписатись в отриманні постанови про накладення штрафу.

Отримавши постанову, у Вас одразу з’являється бажання все ж таки написати пояснення про свою невинність, але вже пізно, такої можливості поліцейський вже не надає. Вас оштрафували!

Запитання поліцейського «Чи не бажаєте надати письмові пояснення?» не є дружньою пропозицією. це ознака того, що поліцейський має на меті скласти щодо вас постанову!

Тому, ніколи не відмовляйтесь від пропозиції надати письмові пояснення (якщо Ви не згідні з поліцейським) і обов’язково напишіть пояснення (про відсутність правопорушення).

Це пояснення надалі буде важливим аргументом при розгляді справи в суді і може бути єдиною підставою для скасування штрафу.

Крім цього, сфотографуйте написане пояснення перед тим як надасте його поліцейському. Воно знадобиться Вам при подальшому оскарженні накладеного штрафу.Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти