Сталевий захист двигуна: чому його можна встановлювати не на всі автомобілі

Захист моторного відсіку – корисна річ для багатьох автомобілів. І неважливо, про яку саме машину йдеться – великогабаритний позашляховику, кросовер, седан або навіть малолітражку. Однак, не можна просто так взяти і встановити сталевий захист двигуна, адже подібна модернізація в кінцевому підсумку може вийти боком, привівши до вельми неприємних наслідків.

Сталевий захист двигуна здатна вберегти піддон мотора, а також коробку передач від сильних ударів і наступних пошкоджень. Сьогодні на вітчизняному ринку присутня досить велика кількість моделей, які обладнані захистом вже на момент первинного продажу. Проте, при установці захисного картера у власника може виникнути ряд несподіваних проблем.

Перша і найбільш поширена – це прикипання болтів, на які встановлюється захист вже після нетривалої експлуатації авто. Це призводить до того, що при першій же необхідності зняти щит, зробивши це традиційними методами стає просто неможливо. Нівелювати цю проблему можна тільки регулярним змащуванням цих самих болтів.

Друга поширена проблема захисту мотора – це порушення температурного режиму двигуна і в першу чергу – його перегрівання. Японські виробники, наприклад, взагалі не рекомендують ставити захист на більшість моделей авто власного виробництва. При цьому, якщо було прийнято рішення захист все-таки встановити, то підходити до цього процесу слід з максимальною відповідальністю.

Примітка: навіть правильний захист збільшує температуру двигуна на 2-3 градуси. Перегріву від такого збільшення (швидше за все) не трапиться, проте навіть двох додаткових градусів буде цілком достатньо для прискорення процесу зносу мастила як в моторі, так і в коробці передач.

Третя проблема – це порушення конструкції. Справа в тому, що є досить багато моделей авто, куди захист двигуна не можна поставити в принципі. У такій ситуації не потрібно намагатися викрутитися і займатися «творчістю». Найкраще, що можна зробити, в такій ситуації – поставити пластикову рамку для радіатора і пластиковий захист від пилу для мотора.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти