Автомобілі в Україні можуть істотно подешевшати, але не всі

Верховна Рада пропонує стимулювати розвиток галузі електричного транспорту в Україні.

Відповідні законопроекти № 3477 та № 3476 зареєстровано у парламенті, передає Ліга.Закон.

Зокрема пропонується:

  1. Включити до податкової знижки (тимчасово, до 31 грудня 2030) витрати на придбання легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).
  2. Тимчасово (до 31 грудня 2028 року) звільнити від оподаткування ПДВ операції:

– з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту, товарів для виробництва транспортних засобів оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

– з ввезення та/або постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

  1. Тимчасово (до 31 грудня 2033 року) звільнити від оподаткування прибуток підприємств:

– електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електродвигунів, літій-іонних (літій-полімерних) акумуляторів, зарядних пристроїв власного виробництва, призначених для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома);

– автомобільної промисловості, отриманий від реалізації транспортних засобів власного виробництва, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

  1. Тимчасово (до 31 грудня 2030 року) передбачити звільнення від збору на обов’язкове державне пенсійне страхування фізичних осіб, які набувають право власності на легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Також пропонується тимчасово, до 1 січня 2029 року, звільнити від сплати ввізного мита комплектуючі вироби, обладнання, що ввозяться на митну територію України виключно для виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти