В Україні можуть запустити виробництво електрокарів

Для України запуск повномасштабного виробництва електромобілів може мати величезний ефект – близько 110 млн доларів залучених інвестицій, 1200 додатково створених робочих місць, випуск 50-100 тис. електромобілів на рік.

Тож чи варто Україні боротися за інвестиції у галузі з такими перспективами нарощування капіталу та побудови ланцюгів доданої вартості усередині країни? Вочевидь, відповідь є однозначною. Для цього в Україні є виробничі потужності та є бажання виробляти електричний транспорт. При цьому не тільки легкові автомобілі, але й громадський транспорт. Одним із успішних виробників такого транспорту є,  наприклад, Концерн «Електрон».

Коментує президент концерну «Електрон» Юрій Бубес:

«Не кожна країна спроможна виготовляти власні трамваї, тролейбуси чи електробуси, проте Україна має такий потенціал, зокрема підприємства «Концерну Електрон» можуть та вже виготовляють комфортний та сучасний громадський електротранспорт, комунальні спецмашини та машини швидкої допомоги. Ми маємо розвивати таке виробництво і підвищувати його конкурентоздатність по відношенню до іноземних аналогів.

Зараз Верховна Рада розглядає законопроекти, розроблені у відповідності до передової світової та європейської практики, щодо внесення змін до Митного (№ 3477) та Податкового (№ 3476) кодексів в частині стимулювання виробництва електротранспорту в Україні, зокрема, щодо надання тимчасових пільг з податку на додану вартість та податку на прибуток. Ми беззаперечно підтримуємо таку ініціативу, зважаючи на її майбутній вплив на інвестиційну привабливість України, на розвиток галузі та створення нових робочих місць».

Нагадаємо, попит на електромобілі в Україні продовжує зростати. Так, у травні він досяг позначки 943 шт., що рівно на 300 шт. більше, ніж роком раніше.

Джерело Федерація роботодавців автомобільної галузі
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти