За кермо тепер по-новому

Несподівана новація: перше водійське посвідчення видаватимуть лише на два роки. І дозволять їздити зі швидкістю до… 70 км/год.

Кабмін встановив нові правила оформлення документів на керування транспортними засобами. Відтепер перше водійське посвідчення буде чинним лише два роки, пише газета Експрес.

Обміняти його на постійне новачок за кермом зможе лише якщо протягом цих двох років не скоїв трьох і більше правопорушень. Якщо такі порушення були, отримати постійне посвідчення водій зможе після повторного складання практичного й теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Не зможуть повернути цей документ і ті, хто отримав його вперше та був позбавлений права на керування машиною. Поновити посвідчення вони зможуть тільки після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання тих же іспитів (теорії й практики). Документ їм знову видаватимуть лише на 24 місяці.

І ще один важливий нюанс: протягом перших двох років за кермом водіям заборонено перевищувати швидкість 70 км/год. Ось так!

“Загалом наміри уряду посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху схвалюю, – каже “Експресові” Едуард Багіров, голова правління громадської організації “Міжнародна ліга захисту прав громадян України”. – Та от новації щодо оформлення водійських посвідчень, як на мене, не зовсім виправдані. Напрошується запитання: а чому перший документ видають на два роки, а не на три чи п’ять? Певен, водіям-початківцям, щоб адаптуватися на дорогах, потрібно більше часу. Бо саме у перші роки вони почуваються за кермом не дуже впевнено. І якщо скоюють правопорушення, то здебільшого не тому, що нехтують правила, а тому що не мають досвіду”.

Тож авторитетний експерт вважає, що нововведення відчутно не вплине на зниження аварійності на українських дорогах. Водночас ситуація сприятиме поширенню корупції.

“Чи не всі рішення урядів у сфері дорожнього руху за останні двадцять шість років були пов’язані з корупційними схемами, тобто з можливістю заробити додаткову копійку на дозволах, – заявляє Едуард Багіров. – Хабарництво будується на тому, що правоохоронні органи вирішують: давати згоду чи не давати. Тепер Кабмін знову створює можливу корупційну схему, яка дасть змогу деяким категоріям працівників правоохоронних органів збагачуватися на дозволах на продовження права водіння для громадян”.

 


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти