Названо 7 прийомів, щоб відігріти бачок омивача

Рідина в бачку омивача може замерзнути в двох випадках. При переході температури через нуль чиста вода, що залишилася ще з теплих часів, перетворюється на лід. Це небезпечно для бачка і насоса – при замерзанні вода збільшується в об’ємі (приблизно на 10%), а тому може «порвати» деталі.

Замерзнути може і розбавлена ​​незамерзайка. При цьому небезпека для бачка і насоса менше, оскільки «коктейль» перетворюється в пухкий лід, нездатний пошкодити деталі. Але і в тому, і в іншому випадку систему доведеться розморожувати.

Заганяємо в тепло

Найпростіший і вірний спосіб. Хоча і нешвидкий. Можна на весь день залишити машину в теплому підземному паркінгу супермаркету або на ніч поставити в опалювальний гараж. Добре, якщо двигун автомобіля буде повністю прогрітий – тепло від нього прискорить процес розморожування.

Знімаємо бачок

На деяких автомобілях, наприклад, на багатьох моделях ВАЗа, аж до Гранти, це займає кілька хвилин. І ще стільки ж часу піде на те, щоб відігріти бачок вдома під гарячою водою. На автомобілях, побудованих на платформі В0, бачок розташований в ніші під правою частиною вітрового скла. Його теж краще зняти, хоча це пов’язано з трохи більшими розбірками.

У більшості сучасних автомобілів по компоновочним міркуванням бачок розміщений в порожнині біля стику переднього бампера з крилом. Такий швидко не знімеш. Значить, використовуємо інші способи розморожування.

Їдемо на мийку

І просимо мийника направити в горловину струмінь води. Навіть негарячої, вона швидко розмиє лід за рахунок постійної подачі. Тільки пам’ятайте, що вода буде інтенсивно виливатися в підкапотний простір. Тому обов’язково закрийте генератор і інші електричні прилади, а також роз’єми, що знаходяться поблизу.

Надуваємо компресором

Якщо в бачку замерзла невелика кількість рідини, можна залити концентровану рідину, що не замерзає (до -30 ° С), попередньо її підігрівши. Щоб швидше розмити лід, можна опустити в горловину шланг від шинного компресора. Бульбашки повітря будуть інтенсивно перемішувати рідину, тим самим покращуючи теплообмін.

Подаючи в бачок повітря від шинного компресора, ми інтенсивно перемішуємо рідину без ризику що-небудь пошкодити.

Гріємо феном

Безпечніше використовувати побутовий, ніж промисловий. Дуємо, знову-таки, в горловину. Розморожування йде ефективніше, якщо хоча б одна бокова стінка бачка не закриті металом або пластиком. Тоді їх періодично теж слід обдувати феном. Розморожувати таким способом зазвичай доводиться довго.

Заміняємо рідину

Тут знадобиться шланг з грушею. Заливаємо в бачок порцію підігрітої незамерзайки, чекаємо хвилину-другу і відкачуємо разом з водою. Так поступово, подаючи в бачок нові порції підігрітою рідини, швидко розтопити лід.

Гріємо лампою розжарювання

Цей спосіб прийшов від далекобійників. Для розморожування солярки в баку вони використовують … лампочку. До автомобільної лампи потужністю 21 Вт приєднуємо дроти завдовжки пара метрів. Опускаємо лампу в бачок і приєднуємо дроти до АКБ безпосередньо. Розморожуватися бачок буде довго, а за процесом потрібно наглядати.

Розморожуємо форсунки омивача і шланги

Якщо відігрівали бачок в теплому приміщенні, шланги та форсунки точно відтанули. Якщо ви боролися із замерзанням бачка на холоді, то їх доведеться розморожувати окремо.

Форсунки можна відігріти, приклавши до них поліетиленовий пакет, наповнений гарячою водою.

Трубки, де вони доступні, потрібно розім’яти руками, щоб зруйнувати в них лід. Як тільки бачок відігріється і насос дзижчить, потрібно спробувати пробити шлях для концентрованої омивайки. Не бійтеся довго тримати насос включеним. Випробування експертів показали, що робота протягом навіть декількох хвилин йому не шкодить.

Будьте уважні

Всі роботи з розморожуванням бачка, трубок і форсунок краще вести при запущеному двигуні. Під капотом буде тепліше, навіть якщо займаєтеся цим на вулиці. Тільки будьте обережні, щоб руки або інструмент не потрапили на обертові шківи або приводні ремені. Працюючи в гаражі, організуйте вихід відпрацьованих газів на вулицю.

Не допускайте

Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Щоб не довелося розморожувати бачок, заливайте взимку тільки низькотемпературну незамерзайку. І не додавайте воду в бачок в відлигу, як би це не було спокусливо. Грошей заощадите трохи, куди більше потім витратите часу і сил на розмороження.

Читайте також: Названо 14 плюсів механіки і стільки ж мінусів автомата


Джерело zr.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти