Як скоротити витрату палива автомобіля і не плентатися при цьому в потоці

Аби заощадити на паливі, багато водіїв починають їздити повільніше, але їм швидко це набридає, і на цьому спроби заощадити закінчуються. Автомобільні експерти видання “Novate” зібрали кілька порад, як їздити ефективно, та не витрачати при цьому зайвих коштів, інформує Твоя МАШИНА.

Для міста найефективніший режим їзди є таким: інтенсивний розгін в 2/3 ходи педалі газу, перемикання на підвищену передачу на 2500-3000 об/хв з тим щоб якомога швидше дістатися до вищої передачі, яку можливо включити, враховуючи швидкість потоку машини. Як тільки швидкісний режим встановився, педаль газу потрібно скинути, але передачу не вимикати. Машина буде рухатися за рахунок інерції, а подача палива в двигун в такому режимі повністю відключиться. І таким чином підтримувати хід машини, злегка натискаючи і відпускаючи педаль акселератора. Такий режим дозволяє набирати швидкість навіть швидше потоку і при цьому максимально ефективно використовувати двигун автомобіля. Деякі рекомендують вимикати мотор на світлофорах, але не варто так робити, тому що ефект від таких дій не особливо великий, але при цьому акумулятор, стартер і двигун машини піддаються підвищеному навантаженню.

Рухаючись по трасі знову-таки потрібно прагнути якомога швидше дістатися до вищої передачі, уникати підвищених оборотів, і тримати швидкість в межах 110 – 130 км / ч. Про їзду на нейтральній передачі варто взагалі забути. У випадку з автоматичною коробкою передач – правила в цілому ті ж. Розганяємося інтенсивно, але головне при цьому не продавлювати педаль надто сильно, адже в такому випадку в АКПП може включитися «спортивний» алгоритм роботи, і вона буде «тримати» передачу.

Але також нам варто пам’ятати, що автомобіль повинен бути в хорошому технічному стані, адже це також впливає на розхід палива. Особливо це стосується паливної системи. Тому при кожному ТО потрібно проводити діагностику форсунок. Навіть тиск в шинах може значно вплинути на показники витрати, так як шини з пониженим тиском створюють підвищений опір коченню, через що витрата значно зростає. Ще одним ворогом економічності є зайва вага. Тому варто очистити багажник і салон від всього зайвого, зняти додатковий багажник на криші, якщо в ньому немає необхідності, адже він негативно позначається на витраті палива.

А ще ми маємо знати про особливості відкриття вікон при русі так, аби це допомагало нам у заощадженні. Відкриті вікна і люк на швидкостях вище 80 км/год створюють завихрення повітря, що також погіршує аеродинаміку машини. Набагато ефективнішим рішенням на таких швидкостях буде увімкнення кондиціонера – він, звичайно, теж збільшує витрату, але відкриті вікна роблять це набагато сильніше. А ось на невеликих швидкостях (до 80 км/год) навпаки, краще відкрити вікна замість включення кондиціонера.
Якщо дотримуватися усіх цих правил, режиму їзди а також доглядати за машиною – запроста можна домогтися приємних цифр витрати палива.

Читайте також: Як зупинити авто з автоматичною коробкою передач, якщо відмовили гальма: поради водіям


Джерело novate.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти