Назвали 6 дієвих способів підвищити потужність будь-якої машини своїми силами і без витрат

Небагато знайдеться водіїв, які повністю задоволені своїм автомобілем. Найчастіше машинам «не вистачає» потужності і крутного моменту. Правда, далеко не всі знають, що абсолютно будь-якому автомобілю можна додати кінських сил. Є чимало простих, але дієвих способів зробити це без шкоди для власного гаманця.

1. Повітряний фільтр

Для нормальної роботи двигуна повітря, що надходить має бути чистим, сухим і бажано холодним. Виконання перших двох вимог лежить на повітряному фільтрі. Це досить відповідальний елемент, так як він повинен ефективно затримувати все сміття і при цьому не створювати великого опору. На жаль, доводиться чимось жертвувати, тому що або знижується потужність мотора, або він швидше зношується. Тим, хто бажає недорого підвищити потужність автомобіля, можна порадити установку фільтра збільшеної пропускної здатності. Також на спортивні автомобілі нерідко ставлять так звані фільтри нульового опору. Правда, варто зауважити, що вони пропускають чимало шкідливого пилу, а затримують хіба що листя і комах.

2. Повітрозабірник

На багатьох старих автомобілях забір повітря організований прямо з-під капота. Це корисно взимку, але влітку призводить до перегріву і падіння потужності.

Тому буде раціонально до входу повітряного фільтра прикріпити гофровану трубу, яка буде брати повітря в передній частині машини, перед радіатором, або поруч з ним.

3. Каталізатор вихлопних газів

З метою турботи про екологію, автовиробники часом змушені «душити» двигун автомобіля. Так, у вихлопній системі всіх сучасних двигунів на заводі встановлюється каталітичний нейтралізатор. Він являє собою хімічний фільтр, через який проходить потік відпрацьованих газів. При цьому потік газу гальмується, і потужність автомобіля падає. Згодом каталізатор забивається сажею, і двигун працює ще гірше.

Спосіб вирішення проблеми відомий вже давно. Корпус каталізатора розрізають болгаркою і видовбують звідти стільники фільтруючого матеріалу. Або можна видалити каталізатор цілком, вваривши замість нього пламегаситель.

4. Клапан EGR

Ще один спосіб зменшити шкідливі викиди від автомобіля – система рециркуляції відпрацьованих газів (EGR). Принцип її робота такий, що частина вихлопних газів через керований клапан надходить на впуск. Це погіршує наповнення в циліндрах і потужність двигуна падає.

Без установки системи EGR автовиробник не може досягти необхідних екологічних норм. Але більшості водіїв турбота про планету тільки на шкоду. Згодом канали в клапані забиваються сажею, починаються проблеми з роботою двигуна. Найпростіший спосіб підвищити потужність і позбутися від проблем – заглушити клапан EGR металевої пластиною.

5. Чіп-тюнінг

Коли сучасні системи впорскування палива взяли гору над карбюратором, під капотом кожного автомобіля з’явився електронний блок управління. Це складний пристрій обробляє сигнали від датчиків, і на її основі управляє роботою двигуна. Робиться це за певною програмою, яку називають «прошивкою». Заводська прошивка забезпечує баланс між потужністю, економічністю і низьким рівнем викидів автомобіля.

За помірну плату деякі автомобільні умільці можуть перепрошити блок управління. При цьому змінюються важливі параметри, такі як випередження запалювання і склад робочої суміші. Так що, з допомогою комп’ютера можна зробити машину більш динамічною. Маючи поняття про роботу автомобіля і доступ в інтернет, можна навіть зробити чіп-тюнінг самостійно.

6. Високооктановий бензин

Більшість сучасних інжекторних автомобілів працюють на бензині А-95, а старі карбюраторні – на А-92. Цифри в маркуванні означають октанове число палива, і, якщо узагальнити, то чим воно вище, тим краще буде працювати мотор.

Для підвищення потужності автомобіля можна розщедритися на більш якісний бензин. При цьому не тільки поліпшується динаміка, але сам двигун працює м’якше. Правда, не варто заливати 98-й бензин в «Жигулі» 70 – 80-х років. Це може закінчитися прогорілими клапанами, так як для машин тих років це буде дуже серйозним форсуванням.

Читайте також: Експерти назвали важливі фактори, які потрібно мати на увазі купуючи автомобіль


Джерело novate.ru
Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти