Нардепи пропонують «податок на старість» для авто

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підготував законопроект, спрямований на врегулювання ситуації з правилами ввезення в країну вживаних автомобілів, про що на прес-конференції повідомив народний депутат України Роберт Горват (фракція «Блок Петра Порошенка»).

За його словами, існує кілька варіантів комплексного вирішення проблеми як такої.

«Обмежувати екостандартами ввезення автомобілів – це тимчасовий метод, і він неправильний. Майже ніде у країнах Європи і світу ніхто цього не робить. Нормально – змушувати людину, яка хоче купити автомобіль, заплатити за «старість». Чим більше вона забруднює атмосферу – тим більше вона повинна платити», – сказав він.

За словами народного депутата, комітет, членом якого він є, вже підготував відповідний законопроект, який повинен бути зареєстрований у найближчі два-три тижні.

Крім того, сам Горват разом з групою депутатів розробив альтернативний законопроект, який переслідує ті самі цілі.

«Цей законопроект переслідує ті самі цілі, той самий «податок на старість», це диференційований акциз на момент реєстрації автомобіля. Чим старший вік, тим більший акциз», – сказав він.

Народний депутат додав, що в крайньому разі, якщо жоден із законопроектів не буде ухвалено, члени парламенту можуть продовжити дію закону №1389-19 (проект 3251 від 07.10.2015), яким до 31 грудня 2018 року встановлені пільгові ставки акцизного податку на імпортні вживані автомобілі.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти