Нові штрафи за парковку. Де і як не можна паркуватись

Штрафи за порушення правил паркування коштуватимуть водіям від 250 до тисячі гривень.

Як ми знаємо залишилось декілька місяців до вступу в силу нового Закону, за яким водіїв очікують покарання за порушення правил паркування. Сума штрафу буде розраховуватись судячи з того, де само залишив водій свій автомобіль.

Мінімальне стягнення становить 255 гривень за те, що машина знаходиться на пішохідному переході, газоні, перехресті або на тротуарі в недозволеному місці. Правила дорожнього руху забороняють паркування на залізничних переїздах, коліях, у тунелях, на естакадах, шляхопроводі та під ними, а також за 10 метрів до і після пішохідного переходу.

Також у Правилах іде мова про те, шо зупинятися не можна в місцях де залишається простору менше ніж три метри від подвійної роздільної полоси та транспортним засобом, що зупинився.

Потрібно пам’ятати, що до зупинки громадського транспорту потрібно залишати не менше 30 метрів, а до початку дорожніх робіт – 10 метрів. Неможна паркувати авто де неможливо виконати зустрічний роз’їзд, та якщо машина закриватиме знаки чи світлофор. Зупинка можлива не ближче ніж за 10 метрів до прилеглих доріг та виїздів з них. Заборонено зупинятись і стояти на тротуарах якщо пішоходам залишається менше двох метрів.

Більш велику суму в 510 гривень з водіїв можуть стягувати, якщо машина перешкоджає руху пішоходів чи інших транспортних засобів, або зупинилась на полосі для громадського транспорту.

Максимальний штраф буде загрожувати тим, хто залишить автомобіль на місцях для людей з інвалідністю. За це стягується 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень.

Нагадаємо, що у Києві запрацює система відеоогляду і камери будуть виявляти порушників, знімати їх і відправляти данні на загальний сервер, а власник транспортного засобу отримує штраф поштою. До того ж нові правила дозволять інспекторам парковки виписувати квитанції прямо на місцях порушень, фіксувати факт та залишати штраф без присутності водія.

Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти