В Україні придумали, як боротися з перевантаженням на дорогах

У Верховній Раді України зареєстровано «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (реєстраційний номер 9391).

Про це повідомляє сайт Мінінфраструктури.

Спільні зусилля Мінінфраструктури, Команди підтримки реформ, Комітету Верховної Ради України з питань транспорту мають результати.

Так, законопроектом передбачається:

  1. можливість фіксації в автоматичному режимі правопорушень, пов’язаних з перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажів без відповідного дозволу;
  2. збільшення розміру штрафів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу без відповідного дозволу;
  3. накладення адміністративного штрафу за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу;
  4. зарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, адміністративно господарських та адміністративних штрафів за правопорушення, пов’язані з перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм при перевезенні вантажу без відповідного дозволу та адміністративних штрафів за невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу   до державного дорожнього фонду України.

Законопроект спрямований на збереження автомобільних доріг загального користування та використання їх відповідно до технічних умов експлуатації.

Впровадження автоматичного вагового контролю транспортних засобів є елементом забезпечення безпеки дорожнього руху та забезпечення збереження автомобільних доріг.


Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти