Якщо дорожній знак встановлено з порушенням, водій не може бути оштрафований, – суд

Верховний суд висловив свою позицію стосовно відповідальності водіїв за невиконання дорожніх знаків, встановлених з порушенням.

Як повідомляє Дорожній адвокат у Facebook, поліцейський виніс штраф на водія, який нібито порушив вимоги дорожнього знаку. А саме водій зупинився у смузі для маршруток, позначеній відповідним дорожнім знаком.

У відповідь на звинувачення інспектора, водій пояснив, що він не може бути притягнутий до відповідальності, оскільки дорожній знак встановлено незаконно.

Поліцейський проігнорував зазначене пояснення та виніс штраф у розмірі 510 грн. За захистом своїх прав водій звернувся до суду.

Верховний суд у рішенні 14.08.2019 по справі №199/8466/16 наголосив, що водій дійсно здійснив зупинку на відокремленій розміткою смузі для маршруток, однак дорожній знак, вимоги якого нібито порушені, розташований з порушенням Національного стандарту ДСТУ 4100-2014.

На цій підставі суд зробив висновок про незаконність притягнення водія до відповідальності та скасував штраф поліції.

Таким чином, згідно з позицією Верховного суду: якщо дорожній знак встановлено з порушенням, водій не може бути притягнутий відповідальності за його невиконання!Не пропустіть

Цей веб-сайт використовує файли cookie щоб вам було зручно користуватися сайтом. Прийняти